• The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • Death to 2021

    ★★

  • Yearly Departed

    ★★½

  • LCD Soundsystem Holiday Special

    ★★½

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Mariah's Christmas: The Magic Continues

    ★★½

  • The Bitch Who Stole Christmas

    ★½

  • One Last Time: An Evening with Tony Bennett and Lady Gaga

    ★★★

  • Super Crooks

    ★★★

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Swan Song

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Madonna - Madame X

    ★★½

  • Arthur Rambo

    ★★½

  • Silent Night

    ★★

  • Beba

    ★★★½

  • Jagged

    ★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★½

  • The Humans

    ★★★

  • Oscar Peterson: Black + White

    ★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★½

  • Montana Story

    ★★★½

  • Dashcam

    ★★★½

  • Dionne Warwick: Don't Make Me Over

    ★★

  • Wildhood

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Come From Away

    ★★★½

  • Attica

    ★★★★½

  • The Score

    ★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Saloum

    ★★★½

  • True Things

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Julia

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Zalava

    ★★★★

  • The Hole in the Fence

    ★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★