• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • #Alive

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Boys State

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Watchmen

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★