kayley! has logged 192 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Goblin

Goblin

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Touch Your Heart

Touch Your Heart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tale of the Nine Tailed

Tale of the Nine Tailed

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Seobok

Seobok

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Strangers From Hell

Strangers From Hell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Goblin

Goblin

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Man and a Woman

A Man and a Woman

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Goblin

Goblin

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry