• A Year-End Medley

    ★★★★

  • The Silent Sea

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Seobok

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Cherry

    ★★★★

  • Chaos Walking

  • Vincenzo

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tale of the Nine Tailed

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Mainstream

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The High Note

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Strangers From Hell

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Tune in for Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Unplanned

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Mr. Malcolm's List

  • Touch Your Heart

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Green Book

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★