danyah has logged 71 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Stand Worthy of Men

A Stand Worthy of Men

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
The Book of Sun

The Book of Sun

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie in Rock 'N Royals

Barbie in Rock 'N Royals

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tinker Bell and the Lost Treasure

Tinker Bell and the Lost Treasure

2009
×
Edit this entry  
20
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★★
Edit this entry