• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • A Stand Worthy of Men

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • The Call

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • The High Note

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Bombshell

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Playing with Fire

  • Frozen II

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Ad Astra

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Dreamland

    ★★★★

  • Despite Everything

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Wounds

    ½

  • Bird Box

    ★★★½