DANI has logged 118 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Budots: The Craze

Budots: The Craze

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
What I Would’ve Told My Daughter If I Knew What to Say Back Then

What I Would’ve Told My Daughter If I Knew What to Say Back Then

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cherry Wine

Cherry Wine

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cosmos Laundromat

Cosmos Laundromat

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Amusement Park

Amusement Park

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sa Susunod Na Habang Buhay

Sa Susunod Na Habang Buhay

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Ola

Ola

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Random People

Random People

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
And Then There’s One

And Then There’s One

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kitty

Kitty

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goblin

Goblin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don’t Cry, Dry Your Eyes

Don’t Cry, Dry Your Eyes

2020
×
Edit this entry  
29
A Hundred and One Butterflies

A Hundred and One Butterflies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trespass

Trespass

2020
×
★½
Edit this entry  
29
One, Two, Three

One, Two, Three

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Chase

Chase

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Thrift Shop Kingdom

Thrift Shop Kingdom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Adira

Adira

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Older Brother Turtle

Older Brother Turtle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Quieter is Louder

Quieter is Louder

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Queue

Queue

2020
×
★½
Edit this entry  
28
Scamdemic

Scamdemic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lisensya

Lisensya

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lost Year Norms

Lost Year Norms

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Escape

Escape

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stop

Stop

2021
×
★★
Edit this entry  
28
A Letter to the Person I Have Met on Tinder

A Letter to the Person I Have Met on Tinder

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Luminous

Luminous

2021
×
★½
Edit this entry  
28
Demand

Demand

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Isn't There And Other Stories Of Longing

The Man Who Isn't There And Other Stories Of Longing

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ola

Ola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
On the Day the School Bus Left Us

On the Day the School Bus Left Us

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Noontime Drama

Noontime Drama

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dalaginding na si Isang

Dalaginding na si Isang

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tweet

Tweet

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Things To Scream At The Sun

Things To Scream At The Sun

×
Read the review Edit this entry  
24
The Road Home

The Road Home

1999
×
Read the review Edit this entry  
24
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Out of Sight

Out of Sight

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wes Anderson: From Above

Wes Anderson: From Above

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Ozu: Passageways

Ozu: Passageways

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry