• ogi and deo cook quinoa

    ★★★★★

  • Jitters

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • Puparia

    ★★★★

  • The Polaroid

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Host

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Sleep

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★½

  • The Dirt

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Polaroid

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Goodnight

    ★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Mara

    ★★½

  • Mother

    ★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • Two Strangers Who Meet Five Times

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★½

  • Still

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★½

  • Welcome to Bushwick

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Stay

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Locker Room

    ★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Balloon

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • On Body and Soul

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • A Kiss In The Darkness

    ★★★½

  • Passengers

    ★★½

  • Charlie Boy

    ★★★

  • Blackbird

    ★★★

  • The Cleaning Lady

    ★★

  • Pigskin

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Nerve

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★