maria has logged 44 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Memoirs of a Murderer

Memoirs of a Murderer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
God's Left Hand, Devil's Right Hand

God's Left Hand, Devil's Right Hand

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fanfare

Fanfare

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pandemic

Pandemic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baptism of Blood

Baptism of Blood

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Glorious Team Batista

The Glorious Team Batista

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dear Doctor

Dear Doctor

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Child

Last Child

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strawberry Song

Strawberry Song

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sisterhood

Sisterhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Horror Doll

Horror Doll

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
21
Midnight Screening with the Vampire

Midnight Screening with the Vampire

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
The Face of Jizo

The Face of Jizo

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sand Chronicles

Sand Chronicles

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Cappella

A Cappella

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pension

The Pension

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Woman of the Photographs

Woman of the Photographs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Homesick

Homesick

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Motherhood

Motherhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
J-Horror Anthology: Underworld

J-Horror Anthology: Underworld

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Starting Over

Starting Over

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kagekiha opera

Kagekiha opera

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tokyo Legends I: Horror Of Human Hell

Tokyo Legends I: Horror Of Human Hell

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
4444444444

4444444444

1998
×
Read the review Edit this entry  
13
In a Corner

In a Corner

1998
×
Read the review Edit this entry  
13
Echo Each Other

Echo Each Other

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Silence

Silence

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Transferring

Transferring

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cursed

Cursed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Robot Contest

Robot Contest

2003
×
★★½
Edit this entry  
10
Prison 13

Prison 13

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Eel

Eel

2018
×
Edit this entry  
08
May 14th

May 14th

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Haunted School: The Curse of the Word Spirit

Haunted School: The Curse of the Word Spirit

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Another Heaven

Another Heaven

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue Hour

Blue Hour

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Killing Curriculum

Killing Curriculum

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful New Bay Area Project

Beautiful New Bay Area Project

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
An Old Lady

An Old Lady

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Edit this entry