maria has logged 35 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★
Edit this entry  
29
Vertigo

Vertigo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hell Girl

Hell Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
A Beloved Wife

A Beloved Wife

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
School Day of the Dead

School Day of the Dead

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The House of Us

The House of Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Doll Master

The Doll Master

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Death Train

Death Train

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mrs. Noisy

Mrs. Noisy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wandering Plants

The Wandering Plants

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
When The Rain Stops

When The Rain Stops

2019
×
Edit this entry  
20
After the Sunset

After the Sunset

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
He Won't Kill, She Won't Die

He Won't Kill, She Won't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
House of the Disappeared

House of the Disappeared

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
What a Wonderful World

What a Wonderful World

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
WAAAH

WAAAH

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Transparent, the World Is.

Transparent, the World Is.

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Tokyo Girl

Tokyo Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crap-Man

Crap-Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Chiyo

Chiyo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Life Turned Upside Down: My Dad's an Alcoholic

A Life Turned Upside Down: My Dad's an Alcoholic

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bright Future

Bright Future

2002
×
Edit this entry  
17
Dancing Mary

Dancing Mary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Sweet Grappa Remedies

My Sweet Grappa Remedies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shape of Red

Shape of Red

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minori, On The Brink

Minori, On The Brink

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Warning: Do Not Play

Warning: Do Not Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
F Is For Future

F Is For Future

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Tamaran Hill

Tamaran Hill

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fancy Dance

Fancy Dance

1989
×
★★½
Edit this entry  
09
Yan

Yan

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Miss Period

Little Miss Period

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood Rider

Blood Rider

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Inabe

Inabe

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
King's Game

King's Game

2011
×
Read the review Edit this entry