Sort by

Dèjá has logged 92 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
The Anthem of the Heart

The Anthem of the Heart

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Phoney War

The Phoney War

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
She and Her Cat

She and Her Cat

1999
×
★½
Edit this entry  
28
Out of Sight

Out of Sight

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cats' Gathering

Cats' Gathering

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Empire of Corpses

The Empire of Corpses

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Patema Inverted

Patema Inverted

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Trigun: Badlands Rumble

Trigun: Badlands Rumble

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Taking Woodstock

Taking Woodstock

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Collini Case

The Collini Case

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★
Edit this entry