• Red Notice

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Cocaine Cowboys: The Kings of Miami

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • Kipchoge - The Last Milestone

    ★★½

  • The North Water

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Freaky

    ★★★½

  • A White Horse

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • ZeroZeroZero

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • The Outsider

    ★★

  • Dracula

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½