tia has logged 76 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
14
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Apostle

Apostle

2018
×
Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry