• He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Binge

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Feel the Beat

    ★★★½

  • Becky

  • Normal People

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Wind

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Joker

    ½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens