Gary has logged 57 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Black String

The Black String

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Magnificent Obsession of Michael Reeves

The Magnificent Obsession of Michael Reeves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eat Brains Love

Eat Brains Love

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Spiral

Spiral

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Madness in the Method

Madness in the Method

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Drone

The Drone

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Criminal Audition

Criminal Audition

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghost Killers vs. Bloody Mary

Ghost Killers vs. Bloody Mary

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Troll Bridge

Troll Bridge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Porno

Porno

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gutter

Gutter

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kindred Spirits

Kindred Spirits

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Your Last Death

To Your Last Death

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Letter Day

Red Letter Day

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dark Encounter

Dark Encounter

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
FrightFest: Beneath the Dark Heart of Cinema

FrightFest: Beneath the Dark Heart of Cinema

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sorcerers

The Sorcerers

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The She Beast

The She Beast

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Castle of the Living Dead

The Castle of the Living Dead

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scum

Scum

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Slave of the Cannibal God

Slave of the Cannibal God

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry