• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Lightning in a Bottle

    ★★★★

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Still Laugh-In: The Stars Celebrate

    ★★

  • Circus of Books

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • The Highwaymen

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • Ray Romano: Right Here, Around the Corner

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★½

  • Untouchable

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • The Last Laugh

    ★★★

  • Out of Many, One

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★½

  • After Porn Ends 3

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Overlord

    ½

  • Black Earth Rising

    ★★★½

  • Hurricane

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Echo in the Canyon

    ★★★

  • Betty White: First Lady of Television

    ★★★★★

  • Like Father

    ★★★½

  • Spitfire

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Await Further Instructions

    ½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Detainment

    ★½

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Lez Bomb

    ★★★½

  • Behind the Curve

    ★★★

  • The Rachel Divide

    ★★★★