• Bruno v Tyson

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • King Rocker

    ★★★½

  • The Comedy Store

    ★★★★

  • Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • Unhinged

  • The Secret Garden

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Us

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Brothers in Arms

    ★★★

  • After the Screaming Stops

    ★★★½

  • The Meg

    ½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Burden

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★★

  • Double Date

    ★★★★★

  • Life

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

    ★★★½

  • O.J.: Made in America

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

    ★★★★½

  • All This Mayhem

    ★★★★

  • Heaven Adores You

    ★★★★

  • On the Road

    ★★★★★

  • Jackass 3D

    ★★★½

  • Milk

    ★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • The Devil and Daniel Johnston

    ★★★★★

  • Donnie Brasco

    ★★★★

  • Swingers

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Planes, Trains and Automobiles

    ★★★★★

  • Withnail & I

    ★★★★★