DirtyDan has logged 140 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars Rebels: Spark of Rebellion

Star Wars Rebels: Spark of Rebellion

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Making The Witcher

Making The Witcher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Splice

Splice

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry