Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Internship

The Internship

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Raising Kratos

Raising Kratos

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avatar Spirits

Avatar Spirits

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Replacements

The Replacements

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars Collection

Star Wars Collection

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry