j. has logged 13 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Video Salad

Video Salad

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Collision Course - Jay-Z and Linkin Park

Collision Course - Jay-Z and Linkin Park

2004
×
Read the review Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
04
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Edit this entry  
01
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry