divine has logged 26 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rio

Rio

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Royal Tailor

The Royal Tailor

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Flower of Evil

Flower of Evil

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heneral Luna

Heneral Luna

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jay

Jay

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Home

Home

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Seoul Searching

Seoul Searching

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Throne

The Throne

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Zapped

Zapped

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry