divine has logged 279 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Daughter

First Daughter

2004
×
★½
Edit this entry  
08
Bloody Crayons

Bloody Crayons

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Name

My Name

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shark: The Beginning

Shark: The Beginning

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Miss & Mrs. Cops

Miss & Mrs. Cops

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Host

Host

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Finding Mr. Destiny

Finding Mr. Destiny

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coffee Prince

Coffee Prince

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Man and a Woman

A Man and a Woman

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
18 Again

18 Again

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kim Ji-young, Born 1982

Kim Ji-young, Born 1982

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seobok

Seobok

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Powerpuff Girls Movie

The Powerpuff Girls Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pu-239

Pu-239

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry