• Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

  • 2220

  • The Midnight Sky

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • In Another Eye

  • Two War Images

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★

  • Paisagem é Narrativa

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Republic

  • The Half of It

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Undine

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★½

  • The Last Thing He Wanted

  • Minari

    ★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

  • Uncle Frank

    ★★

  • His House

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★½

  • Dark Waters

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Fall

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

  • In the Tall Grass

  • Undone

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

  • The Lion King

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★½

  • Anima

    ★★★

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Bacurau

    ★½