• The Country Bears

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • The Boss Baby

    ★★

  • You've Got Mail

    ★★★★

  • Together Together

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Paper Moon

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Tuck Everlasting

    ★½

  • Encanto

    ★★

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

    ★★★

  • Night at the Museum

    ★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Little Hours

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½