David has logged 16 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Notes on a True Story

Notes on a True Story

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
K-ON! The Movie

K-ON! The Movie

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Thick-Walled Room

The Thick-Walled Room

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Paisan

Paisan

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Children Are Watching Us

The Children Are Watching Us

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ossessione

Ossessione

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Relic

The Last Relic

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Le Corbeau

Le Corbeau

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry