David has logged 25 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Class

The Class

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Tender Mercies

Tender Mercies

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
Riddick

Riddick

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Vivo

Vivo

2021
×
★★½
Edit this entry