Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Time

Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Reaping

The Reaping

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry