David has logged 79 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Columbus

Columbus

2017
×
Edit this entry  
27
Opera

Opera

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lacombe, Lucien

Lacombe, Lucien

1974
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry