• Mr. & Mrs. Smith

    ★★★

  • Solaris

    ★★★★½

  • Under the Sand

    ★★★½

  • Life on Mars

    ★★★

  • The American Friend

    ★★★★

  • Samurai III: Duel at Ganryu Island

    ★★★★

  • Super Frenchie

    ★★★

  • Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

    ★★★½

  • Days of Being Wild

    ★★★½

  • Samurai I: Musashi Miyamoto

    ★★★½

  • Odd Man Out

    ★★★★

  • The Big Store

    ★★★

  • Defending Your Life

    ★★★½

  • As Tears Go By

    ★★★★

  • Hail the Conquering Hero

    ★★★★

  • Vision – From the Life of Hildegard von Bingen

    ★★★½

  • The Hot Rock

    ★★★½

  • Smooth Talk

    ★★★★