• Loveless

    ★★★★½

  • Deer Boy

  • You Were Never Really Here

  • 24 Frames

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Faces Places

  • Let the Sunshine In

    ★★★★

  • The Zookeeper's Wife

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call of Cuteness

  • The Other Side of Hope

    ★★★★

  • The Burden

    ★★★½

  • Jimi Could Have Fallen from the Sky

  • Yours Faithfully, Edna Welthorpe (Mrs)

  • Passengers

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Silence

    ★★★★

  • Pussy

  • Boo! A Madea Halloween

    ½

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Close Ties

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • Voyage of Time: Life's Journey

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★½

  • Jason Bourne

  • Central Intelligence

    ★★½

  • Kitty

  • Graduation

    ★★★½

  • Gimme Danger

    ★★★★½

  • The Unknown Girl

    ★★★★½

  • Personal Shopper

  • Loving

    ★★★

  • American Honey

  • Slack Bay

    ★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Home

    ★★★★

  • Collective: Unconscious

  • The Alchemist Cookbook

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Gods of Egypt

    ★★

  • Kedi

    ★★★½

  • A Quiet Passion

    ★★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Cameraperson

  • The Birth of a Nation

    ★★★★

  • Certain Women

    ★★★★

  • Love & Friendship

    ★★★★

  • Blow Up of Blow-Up

  • The Lure

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Joy

    ★★½

  • Chi-Raq

    ★★★★½

  • Spectre

    ★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★

  • I Saw the Light

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Mifune: The Last Samurai

    ★★★

  • Heart of a Dog

    ★★★½

  • The Fits

    ★★★★

  • A Walk in the Woods

  • Seide

  • Macbeth

    ★★★½

  • Kaili Blues

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★½