• All Too Well: The Short Film

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Skyfire

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Bait

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Heart of Batman

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • King of Thieves

    ★★