• David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • The Paper Tigers

    ★★★★

  • Love Fraud

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Rising Phoenix

    ★★★★½

  • Tenet

  • Class Action Park

    ★★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Sam Jay: 3 in the Morning

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • Fatal Affair

    ½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Gamemaster

    ★★★½

  • Ava

    ★★

  • Irresistible

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Spelling the Dream

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Capone

    ★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Quiz

    ★★★★

  • Tigertail

  • How to Fix a Drug Scandal

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Hillary

    ★★★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Nine Days

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Downhill

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★