Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Weasel's Tale

The Weasel's Tale

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
Edit this entry  
11
Seobok

Seobok

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anna

Anna

2019
×
Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Big Bird Cage

The Big Bird Cage

1972
×
Edit this entry  
08
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Salt

Salt

2010
×
Edit this entry  
06
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thunderball

Thunderball

1965
×
Edit this entry  
06
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Edit this entry  
04
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
Edit this entry  
03
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
Edit this entry  
02
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★
Edit this entry  
31
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Edit this entry  
31
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★★
Edit this entry  
28
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Edit this entry  
27
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Informers

The Informers

2008
×
Edit this entry  
21
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Signs

Signs

2002
×
Edit this entry  
19
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Silk Road

Silk Road

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vanquish

Vanquish

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
I Am All Girls

I Am All Girls

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dance of the Forty One

Dance of the Forty One

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Edit this entry