• In The Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • I Am All Girls

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Vanquish

    ★½

  • Seobok

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Madame Claude

    ★★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Deadly Illusions

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Paper Lives

  • Yes Day

    ★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Silk Road

    ★★★½

  • Boss Level

    ★½

  • Willy's Wonderland

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Fear of Rain

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • The Right One

  • Bliss

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wrong Turn

    ★½

  • The Marksman

    ★★

  • The Dig

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Dance of the Forty One

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

  • Coven

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Shadow in the Cloud

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Ammonite

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½