• Us

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Bird Box

    ½

  • The Predator

    ★★

  • The Nun

    ½

  • The First Purge

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Hereditary

  • Insidious: The Last Key

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • mother!

    ★★

  • It

    ★★★★★

  • Annabelle: Creation

  • Life

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

  • Split

    ★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • Lights Out

  • The Conjuring 2

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Crimson Peak

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★★

  • Insidious: Chapter 3

  • Sicario

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Annabelle

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • American Hustle

    ★★★★

  • Insidious: Chapter 2

  • The Lone Ranger

    ★★★

  • World War Z

    ★★★★

  • The Purge

  • The Conjuring

    ★★★

  • Mama

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Skyfall

  • Paranormal Activity 4

  • Prometheus

    ★★★

  • Sinister

    ★★★

  • Underworld: Awakening

    ★★★

  • War Horse

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★

  • Paranormal Activity 3

  • Fright Night

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • Bridesmaids

    ★★

  • Scream 4

  • Paranormal Activity 2

  • Senna

    ★★★★

  • Insidious

  • The Last Exorcism

    ★★

  • Predators

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • The Crazies

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★