Sort by

Darren has logged 451 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Top Five

Top Five

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rob Zombie: Past, Present & Future

Rob Zombie: Past, Present & Future

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joy

Joy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boy in the Dress

The Boy in the Dress

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Junky's Christmas

The Junky's Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Official Rare Exports Inc. Safety Instructions 2005

The Official Rare Exports Inc. Safety Instructions 2005

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rare Exports Inc.

Rare Exports Inc.

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Flying Car

The Flying Car

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Survivor

Survivor

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
7 Minutes

7 Minutes

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Critters

Critters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Order of the Black Eagle

Order of the Black Eagle

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Metal Hammer: The Hammer Vault of Horror

Metal Hammer: The Hammer Vault of Horror

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
RoboCroc

RoboCroc

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Left Behind

Left Behind

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Italian Spiderman

Italian Spiderman

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crow Hand

Crow Hand

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Artoo in Love

Artoo in Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waterborne

Waterborne

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mudditchgirl91

Mudditchgirl91

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry