The Salvador has logged 43 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Make Mine Music

Make Mine Music

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bambi

Bambi

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry