The Salvador has logged 402 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry