daanish has logged 10 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Flowers of Taipei: Taiwan New Cinema

Flowers of Taipei: Taiwan New Cinema

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
In Our Time

In Our Time

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry