• Red Point

    ★★½

  • La Encomienda

    ★★★

  • Chango, the Light Uncovers

    ★★★★

  • Me & The Beasts

    ★★★

  • 9

    ★★★

  • Army of Thieves

  • Camila Comes Out Tonight

    ★★

  • To Kill the Beast

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Hellbender

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Sacred Spirit

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Hit the Road

    ★★★★

  • The Tale of King Crab

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Fire in My Belly

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Four Roads

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Cuatro paredes

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Connected

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

    ★★★½

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★½

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Paramedic

    ★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Intuition

    ½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Intruder

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★