danny94 has logged 37 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beyond

Beyond

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All the Way Boys

All the Way Boys

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Class

The Class

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I'm for the Hippopotamus

I'm for the Hippopotamus

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Under the Skin

Under the Skin

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death of a Salesman

Death of a Salesman

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Asterix & Obelix Take on Caesar

Asterix & Obelix Take on Caesar

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Oscar

Oscar

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sømand i knibe

Sømand i knibe

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Asterix and Cleopatra

Asterix and Cleopatra

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jenny and the Soldier

Jenny and the Soldier

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Applause

Applause

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sikke'n familie

Sikke'n familie

1963
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Island

The Island

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★½
Edit this entry  
05
Summer in Tyrol

Summer in Tyrol

1964
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ruby & Quentin

Ruby & Quentin

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
It's Nifty in the Navy

It's Nifty in the Navy

1965
×
★★★★
Edit this entry  
02
Deadly Prey

Deadly Prey

1987
×
Edit this entry  
01
The Egborg Girl

The Egborg Girl

1969
×
★★★
Edit this entry