danny94 has logged 470 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Veterinarian's Adopted Children

The Veterinarian's Adopted Children

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
That Time of Year

That Time of Year

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hook

Hook

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Olsen Gang Never Surrenders

The Olsen Gang Never Surrenders

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I kongens klæ'r

I kongens klæ'r

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Around the World in 80 Days

Around the World in 80 Days

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bolettes Brudefærd

Bolettes Brudefærd

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Exploits of the Olsen Gang

The Last Exploits of the Olsen Gang

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Father of Four: In the City

Father of Four: In the City

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Days of Wine and Roses

Days of Wine and Roses

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tideland

Tideland

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Another Fine Mess

Another Fine Mess

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Music Box

The Music Box

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kiss Me, Stupid

Kiss Me, Stupid

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tramp

The Tramp

1915
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Champion

The Champion

1915
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Adventurer

The Adventurer

1917
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Laughing Gravy

Laughing Gravy

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Quigley Down Under

Quigley Down Under

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Geostorm

Geostorm

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saturday Night and Sunday Morning

Saturday Night and Sunday Morning

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry