• Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • Baywatch

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • The Disaster Artist

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Founder

    ★★

  • Sing

  • Sully

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

  • War Dogs

  • Suicide Squad

  • Pete's Dragon

  • Batman: The Killing Joke

    ★★

  • Central Intelligence

  • Piper

  • Finding Dory

    ★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • The Nice Guys

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Jungle Book

  • Keanu

  • Don't Breathe

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★

  • Swiss Army Man

  • Dirty Grandpa

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Daddy's Home

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★

  • The Night Before

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★

  • Riley's First Date?

  • The Martian

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Straight Outta Compton