• Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

  • The Grinch

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Auntie Edna

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★

  • A Star Is Born

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Christopher Robin

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★

  • Incredibles 2

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Ready Player One

  • Blockers

    ★★★

  • Upgrade

    ★★

  • A Quiet Place

  • Game Night

  • Unsane

  • Love, Simon

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • WHAT DID JACK DO?

  • Justice League

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Cult of Chucky

  • The Lego Ninjago Movie

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★