• Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • The Intruder

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Wonder Park

    ★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • Little Monsters

    ★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Love You To Death

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★