Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Edit this entry  
03
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
19
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
Edit this entry  
19
Small Fry

Small Fry

2011
×
Edit this entry  
19
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
Edit this entry  
19
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
Edit this entry  
19
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
Edit this entry  
19
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
Edit this entry  
19
For the Birds

For the Birds

2000
×
Edit this entry  
19
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
Edit this entry  
19
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unhinged

Unhinged

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry