Dan has logged 288 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drowning Mona

Drowning Mona

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien Force

Alien Force

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday

Friday

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Karate Christmas Miracle

A Karate Christmas Miracle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Weekend

Nightmare Weekend

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Magic

Bad Magic

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malice

Malice

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Go-Go's: Wild at the Greek

The Go-Go's: Wild at the Greek

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Switchblade Sisters

Switchblade Sisters

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Dogwalker's Christmas Tale

A Dogwalker's Christmas Tale

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Conspirators of Pleasure

Conspirators of Pleasure

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
That's Entertainment!

That's Entertainment!

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Courting Chaos

Courting Chaos

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Never Talk to Strangers

Never Talk to Strangers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Purple People Eater

Purple People Eater

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Niagara

Niagara

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Penitentiary

Penitentiary

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Robot in the Family

Robot in the Family

1994
×
Read the review Edit this entry  
01
Riding the Bus with My Sister

Riding the Bus with My Sister

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Pit

The Pit

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Making Contact

Making Contact

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry