Dane has logged 114 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
P!NK: All I Know So Far

P!NK: All I Know So Far

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
TINA

TINA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swiss Family Robinson

Swiss Family Robinson

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry