• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • 22 vs. Earth

  • Mare of Easttown

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Murder Among the Mormons

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • TINA

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Allen v. Farrow

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Locked Down

    ★★½

  • Tiger

  • News of the World

    ★★★★

  • The Ripper

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Godmothered

    ★★

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

  • I'm Your Woman

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • MLK/FBI

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • The World to Come

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Live From the Space Stage: A Halyx Story

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½