Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Richard Pryor: Live in Concert

Richard Pryor: Live in Concert

1979
×
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Diner

Diner

1982
×
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1946
×
Read the review Edit this entry  
02
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Pool Sharks

Pool Sharks

1915
×
Read the review Edit this entry  
02
The Golf Specialist

The Golf Specialist

1930
×
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Pajama Game

The Pajama Game

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
All That Money Can Buy

All That Money Can Buy

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
Read the review Edit this entry  
19
Posse

Posse

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
Read the review Edit this entry  
17
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
Read the review Edit this entry  
16
Thomasine & Bushrod

Thomasine & Bushrod

1974
×
Read the review Edit this entry  
16
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
Read the review Edit this entry  
14
Akira

Akira

1988
×
Read the review Edit this entry  
13
First Love

First Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Buck and the Preacher

Buck and the Preacher

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Night in Bangkok

One Night in Bangkok

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Police Story: Lockdown

Police Story: Lockdown

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Finian's Rainbow

Finian's Rainbow

1968
×
Read the review Edit this entry  
26
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry